Del 5 a l’11 de novembre

#smartcityweek

Programa de mà en PDF Activitats gratuïtes amb aforament limitat. Cal inscripció prèvia.
Dilluns 05
  • Talks

    Inauguració smart city Week

    18.00 a 21.00h Ca l'Alier

    Organitza:
    Smart City Week
  • Labs

    MUV Challenge

    Tota la ciutat

    Organitza:
    Fundació i2cat
Dimarts 06
  • Talks

    Transformació digital: la intel·ligència artificial aplicada a les smart cities

    18.30 a 20.00h Cibernàrium / Ed. MediaTIC

    Organitza:
    Barcelona Activa
  • Talks

    Curs “Repensar la Planificació Estratègica Local”

    09.30 a 19.30h Sala Mirador del CCCB

    Organitza:
    PEMB, Diputació de Barcelona, CUIMPB
  • Walks

    Visita guiada al centre de control del metro de Barcelona

    12.30 a 13.30h CCM

    Organitza:
    TMB
  • Talks

    L’evolució de la informació geogràfica: del mapa en paper a les smart cities

    18.00 a 20.00h ICGC

    Organitza:
    ICGC - Institut Cartogràfic i Geològic de Catalunya
  • Talks

    Repensar LA CASA, perquè sigui digna, sostenible i estigui connectada

    18.30 a 20.30h Auditori Centre Cívic - Cotxeres de Sants

    Organitza:
    Smart City Week, Fundació i2Cat
  • Talks

    Presentació del llibre “Pere IV. Passatge major del Poblenou”

    19.00 a 20.30h Ca l'Alier

    Organitza:
    MUHBA
  • Labs

    Club Maker

    18.00 a 20.00h Bilbioteca Ignasi Iglésias

    Organitza:
    Biblioteques de Barcelona / Biblioteca Ignasi Iglésias Can Fabra
  • Labs

    citython

    15.00 a 17.30h Ca l'Alier

    Organitza:
    Smart City Week
  • Walks

    Visita guiada al Sistema de Xarxes Urbanes Sostenible de Distribució de Calor i Fred

    12.00 a 13.30h Districlima

    Organitza:
    Districlima
  • Walks

    Els nous tallers de fabricació a les ciutats: digitals i hiperconnectats

    18.00 a 19.00h IAAC

    Organitza:
    FabLab @IAAC - Institute for Advanced Architecture of Catalonia
Dimecres 07
  • Walks

    Visita guiada al Campus Diagonal-Besòs UPC

    16.30 a 17.10h Campus UPC Diagonal-Besòs

    Organitza:
    Campus UPC Diagonal-Besòs
  • Labs

    Taller de governança de dades i IoT – Decideix com compartir les teves dades!

    18.30 a 20.00h Kubik

    Organitza:
    Ideas for Change, FabLab @IAAC - Institute for Advanced Architecture of Catalonia, DECODE
  • Walks

    Visita guiada: Pier01 Barcelona Tech city

    10.00 a 11.00h Pier 01 Barcelona Tech City

    Organitza:
    Barcelona Tech City
  • Talks

    Curs “Repensar la Planificació Estratègica Local”

    09.30 a 19.00h Sala Mirador del CCCB

    Organitza:
    PEMB, Diputació de Barcelona, CUIMPB
  • Walks

    Visita guiada al centre de control de busos de Barcelona

    11.00 a 12.00h CSXB

    Organitza:
    TMB
  • Walks

    Ruta urbana dels punts d’interès de Sant Andreu

    12.00 a 13.00h Barri de Sant Andreu

    Organitza:
    Districte de Sant Andreu
  • Talks

    Sistema d’informació territorial a l’Ajuntament de Barcelona

    10.00 a 11.00h Ca l'Alier

    Organitza:
    Institut Municipal d'Informàtica (IMI)
  • Walks

    L’hort smart: aprendre a reaprendre

    10.00 a 11.30h Escola Rel S.C.C.L.

    Organitza:
    La Fàbrica del Sol
  • Talks

    Repensar EL BARRI, perquè sigui amable, accessible i inclusiu

    18.30 a 20.30h La Model

    Organitza:
    Smart City Week, Institut d'Estudis Catalans
  • Labs

    Presentació del projecte Freesound

    18.00 a 19.00h UPF - Campus del Poblenou

    Organitza:
    UPF - Escola Enginyeria
  • Talks

    Pla C. Solucions alternatives de participació ciutadana amb eines digitals

    17.15 a 18.45h Ca l'Alier

    Organitza:
    Mobile Week Barcelona
  • Labs

    Crea la teva propia placa solar de viatge

    17.00 a 20.00h La Fàbrica del Sol

    Organitza:
    La Fàbrica del Sol, Ateneu de Fabricació
Dijous 08
  • Walks

    Visita guiada a: Pier01 Barcelona Tech city

    10.00 a 11.00h Pier 01 Barcelona Tech City

    Organitza:
    Barcelona Tech City
  • Talks

    Jornada sobre l’aplicació de les TIC en l’àmbit de la cooperació al desenvolupament i l’ajuda humanitària

    09.00 a 14.00h Ca l'Alier

    Organitza:
    Smart Catalonia, Agència catalana de cooperació al desenvolupament i entitats del tercer sector
  • Walks

    Les entranyes de la ciutat: els dipòsits de regulació d’aigües pluvials

    11.30 a 13.00h Dipòsit d'aigües del parc Joan Miró

    Organitza:
    La Fàbrica del Sol
  • Kids

    Energies renovables: construeix la teva turbina eòlica

    11.00 a 13.00h Fundació Pare Manel

    Organitza:
    SokoTech
  • Labs

    Taller Maker Social: robòtica educativa per fomentar competències en petits i grans

    17.00 a 20.00h Antiga Escola Massana

    Organitza:
    Colectic i Monday Innovation Lab amb la col·laboració de la Direcció General de Societat Digital
  • Walks

    Els nous tallers de fabricació a les ciutats: digitals i hiperconnectats

    18.00 a 19.00h IAAC

    Organitza:
    FabLab @IAAC - Institute for Advanced Architecture of Catalonia
  • Labs

    Taller sobre SIMBA – Sistema d’Indicadors Metropolitans de Barcelona

    12.00 a 13.00h Cibernàrium / Ed. MediaTIC

    Organitza:
    IERMB- Institut d'Estudis Regionals i Metropolitans de Barcelona (UAB)
  • Talks

    Repensar LA CIUTAT, perquè sigui igualitària, resilient i oberta

    18.30 a 20.30h Fàbrica Lehmann

    Organitza:
    Smart City Week, Consorci d'Educació de Barcelona
  • Labs

    Càpsula AI & cities. Presentació centrada en l’aplicació d’ AI a la ciutat

    18.00 a 19.00h UPF - Campus del Poblenou

    Organitza:
    UPF - Escola Enginyeria
  • Talks

    Objectius de desenvolupament sostenible (ODS) i la seva repercussió en el futur de les ciutats

    10.00 a 12.00h Fàbrica Lehmann

    Organitza:
    Ideograma i Ecodes
  • Labs

    La renovació d’habitatges: quins beneficis ens aporta?

    18.00 a 19.30h Ca l'Alier

    Organitza:
    Aiguasol
Divendres 09
  • Kids

    Taller de scratch I

    17.00 a 18.30h Aula 1 (NODE) Cibernàrium

    Organitza:
    SmartCatalonia en col·laboració amb CodeClub Catalunya
  • Talks

    Repensar EL MÓN, amb tu, amb nosaltres, per a tothom

    18.00 a 20.00h CIDOB

    Organitza:
    Smart City Week, CIDOB
  • Walks

    DESCOBRINT EL 22@

    12.30 a 14.00h Ca l'Alier

    Organitza:
    22@ Network BCN
  • Kids

    Taller de scratch II

    19.00 a 20.30h Aula 1 (NODE) Cibernàrium

    Organitza:
    SmartCatalonia en col·laboració amb CodeClub Catalunya
  • Talks

    XXIII Jornada dels Economistes “Ciutat i innovació. Espai de coneixement i de creació”

    08.30 a 14.30h Hotel Crowne Plaza Barcelona - Fira Center

    Organitza:
    Col·legi d'Economistes de Catalunya
  • Walks

    Visita guiada al Mare Nostrum – Barcelona Supercomputing Center

    16.30 a 17.15h BSC - CNS

    Organitza:
    BSC - CNS Supercomputing Centre
  • Walks

    L’aire que es respira a Barcelona

    10.00 a 12.00h Estació de mesurament de la XVPCA

    Organitza:
    La Fàbrica del Sol
  • Walks

    Cap a una economia circular: factor tecnològic, factor humà

    10.00 a 12.30h Estació pneumàtica de Lesseps i Punt Verd de Tabuenca

    Organitza:
    La Fàbrica del Sol
  • Talks

    Jornada: Innovació tecnològica a les ciutats

    10.00 a 14.30h Auditori Campus Poblenou UPF

    Organitza:
    UPF, Escola d'Enginyeria, Departament de Tecnologies de la Informació i les Comunicacions i UPF Ventures
  • Labs

    SCEDXX _smart city Educational Xperience Xpress

    10.00 a 14.00h Ca l'Alier

    Organitza:
    Smart City Expo World Congress
  • Talks

    Comerç i tecnologies digitals: impacte i oportunitats per a les ciutats i el sector

    12.00 a 14.00h Cibernàrium / Ed. MediaTIC

    Organitza:
    Ajuntament de Barcelona (Direcció de Comerç) i Càtedra Barcelona - UPF de Política Econòmica Local, amb el suport de la Universitat Oberta de Catalunya
  • Labs

    Taller de reparació: recuperem làmpades

    17.30 a 20.00h Bilbioteca Ignasi Iglésias

    Organitza:
    Biblioteques de Barcelona / Biblioteca Ignasi Iglésias Can Fabra
  • Walks

    Visita guiada a la Torre Collserola

    10.30 a 12.00h Torre de Collserola

    Organitza:
    Smart Catalonia
Dissabte 10
  • Kids

    Taller l’electricitat a règim

    12.00 a 13.30h La Fàbrica del Sol

    Organitza:
    La Fàbrica del Sol
  • Kids

    Com funcionen els sensors smart Citizen i per a què serveixen?

    12.00 a 15.00h IAAC

    Organitza:
    FabLab @IAAC - Institute for Advanced Architecture of Catalonia
  • Kids

    Agricultura sostenible. Aprèn què és la acuaponia amb peixos i plantes

    17.30 a 19.30h SokoTech

    Organitza:
    SokoTech
  • Kids

    Juga i aprèn amb la realitat augmentada: la visió de la teva ciutat des d’ una perspectiva desconeguda

    11.00 a 12.30h Ateneu de fabricació Ciutat Meridiana

    Organitza:
    Ateneu de Fabricació Ciutat Meridiana
  • Walks

    El port franc i la fàbrica de Barcelona

    10.00 a 14.00h MUHBA

    Organitza:
    MUHBA
  • Kids

    Taller: Internet of Things, programar amb Arduino per la smart city

    10.00 a 11.30h UPF - Campus del Poblenou

    Organitza:
    UPF - Escola Enginyeria
  • Kids

    Vine a aprendre a fabricar vinils: dissenyem ciutats intel·ligents per a telèfons intel·ligents

    12.30 a 14.00h Ateneu de fabricació Ciutat Meridiana

    Organitza:
    Ateneu de Fabricació Ciutat Meridiana
  • Kids

    Construeix el teu propi vaixell per gaudir del mar d’una forma més sostenible

    12.00 a 13.30h Biblioteca La Sagrera-Marina Clotet

    Organitza:
    Biblioteca La Sagrera – Marina Clotet
  • Labs

    citython

    10.00 a 23.00h Ca l'Alier

    Organitza:
    CARNET UPC, Smart City Week
  • Kids

    La innovació i eficiència a la ciutat: La Fàbrica del Sol

    10.30 a 12.00h La Fàbrica del Sol

    Organitza:
    La Fàbrica del Sol
  • Labs

    Les 25 millors visualitzacions amb dades obertes de Barcelona i Kobe

    Ca l'Alier

    Organitza:
    Ajuntament de Barcelona / Ajuntament de Kobe
Diumenge 11
  • Kids

    Ingenium Barcino, conèixer la Barcelona romana a través dels jocs matemàtics

    10.30 a 12.30h MUHBA

    Organitza:
    MUHBA
  • Walks

    Itinerari pel carrer de Pere IV, espina dorsal del Poblenou industrial

    10.30 a 13.30h Estació de metro Bogatell

    Organitza:
    MUHBA
  • Labs

    citython

    08.00 a 21.00h Ca l'Alier

    Organitza:
    Smart City Week, CARNET UPC